Neuca współpracuje z Agencją Rezerw Materiałowych przy dystrybucji szczepionek przeciw COVID-19

W ramach dostaw dystrybuowane są szczepionki, akcesoria do szczepień oraz plansze i ulotki informacyjne. Cała operacja przebiega sprawnie i bez zakłóceń. Jesteśmy w trakcie realizacji kolejnego etapu dostaw do punktów szczepień w całej Polsce, który powinien zakończyć się do końca pierwszego tygodnia 2021 roku. Zgodnie z aktualnymi informacjami do końca stycznia powinno dotrzeć do Polski 1,5 mln dawek szczepionki Pfizer.

Szczepionki dostarczane przez NEUCA są transportowane zgodnie z zaleceniami producenta cały czas pozostając w zalecanej i stale w kontrolowanej temperaturze i atmosferze. Aby zapewnić wysoką jakość produktu, producent opracował specjalne transportery na szczepionkę z kontrolą temperatury, które dzięki zastosowaniu suchego lodu utrzymują temperaturę -90 st. C do -60 st. C przez 10 dni bez otwierania. Każdy transporter zawiera czujnik termiczny i moduł GPS, który nieprzerwanie w czasie transportu rejestruje lokalizację i temperaturę każdej przesyłki szczepionek. W hurtowni, po otwarciu transportera każda partia szczepionki otrzymuje określoną datę i godzinę przydatności. Fiolkę ze szczepionką można następnie bezpiecznie przechowywać do pięciu dni w temperaturze (2-8 °C). Neuca informuje również podmioty oczekujące na szczepionki o planowanym terminie i godzinie dostawy.

Gwarantujemy bezpieczeństwo i terminowość  tak jak w naszych codziennie realizowanych dostawach leków do tysięcy aptek i szpitali w całej Polsce.

Paweł Bernat, dyrektor departamentu komunikacji NEUCA S.A.

 

« Wróć do listy

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.