Wsparcie dla aptek

Zysk apteki

Opieka

farmaceutyczna w Polsce to sprawa, dla której nie ustajemy w działaniach


Zmiany prawne

W dniu 1 stycznia 2017 r. weszły w życie przepisy ustawy z 15 kwietnia 2016 r o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o swobodzie działalności gospodarczej (Dz U z 2016 poz 730) wprowadzające ograniczenia dotyczące regulowania płatności pomiędzy przedsiębiorcami w formie gotówkowej (zamiast za pośrednictwem rachunku płatniczego). Zgodnie ze zmienionym art. 22 ustawy do 15 tys. zł brutto został obniżony limit kwotowy jednorazowej transakcji, która może być rozliczona wpłatą gotówkową.

Grupa NEUCA wychodząc naprzeciw potrzebom klientów pragnie zachować możliwość gotówkowej spłaty należności. Wyeliminowanie tej możliwości generuje bowiem dodatkowe koszty prowizji od wpłat dla aptek, problemy logistyczne związane z wpłatą gotówki do banku, jak i opóźnienia w rozliczaniu sald handlowych, co może powodować utratę dodatkowych korzyści związanych z terminowym regulowaniem należności.

W związku z pojawiającymi się różnorodnymi interpretacjami stosowania powyższych przepisów podczas współpracy pomiędzy hurtownią a apteką, publikujemy stosowną opinię doradcy podatkowego

Informujemy, że:

 1. 1. Umowa o współpracy pomiędzy hurtownią farmaceutyczną a apteką nie może być traktowana jako transakcja. Faktury o wartości do 15 tys. zł mogą być opłacane gotówką niezależnie od faktu zawarcia takiej umowy.
 2. 2. Ze względu na Państwa bezpieczeństwo Grupa NEUCA nie będzie akceptować płatności gotówkowych za faktury o wartości 15 tys. zł i więcej.
 3. 3. Faktury powyżej 15 tys. zł należy regulować wyłącznie za pośrednictwem rachunku bankowego.


Grzegorz Dzik
Wiceprezes Zarządu d/s Finansów


Leki tylko z apteki

Leki tylko z apteki

 • Ogólnopolska kampania społeczna Program Pomocy Pacjentom

Program Pomocy Pacjentom

Program Pomocy Pacjentom

 • Program jest wsparciem dla Farmaceutów w pełnieniu ich MISJI, jaką jest opieka farmaceutyczna. Obejmuje działania skierowane do pacjentów – profilaktykę zdrowotną, edukację i poprawę jakości życia.
 • Ponad 4000 Aptek objętych programem.
 • Bezpłatne poradniki dla pacjentów Niezależnych Aptek.
 • Bezpłatne badania oraz prelekcje na tematy drowotne, m.in.: „Jak wygrać z rakiem”, „Jak żyć z chorobami układu oddechowego”, „Jak walczyć z epidemiami XXI w.”, „Jak żyć z chorobami układu sercowonaczyniowego”, Toruńska Szkoła Cukrzycy – comiesięczne prelekcje medyczne.

NEUCA Siła z relacji

NEUCA Siła z Relacji

 • Dobre relacje z Farmaceutami są według nas kluczem do sukcesu na każdej płaszczyźnie współpracy.

Bezpośrednie spotkania

 • Gala Farmaceuty NEUCA to jedno z największych spotkań branży farmaceutycznej w Polsce, które łączy część biznesową o charakterze targowym z dobrą zabawą. Jest również okazją do spotkań i rozmów z największymi producentami farmaceutycznymi.
 • Rodzinne Pikniki NEUCA z atrakcjami dla dorosłych i dzieci, to cykl imprez plenerowych integrujących środowisko farmaceutyczne.
 • Zagraniczne wyjazdy relacyjne połączone ze wsparciem pasji – np. wyjazd na narty do szwajcarskiego Davos.

Fundacja NEUCA dla zdrowia

Fundacja NEUCA dla Zdrowia

 • To nowa perspektywa dla działań społecznych NEUCA. Działamy na rzecz rozwoju opieki farmaceutycznej i profilaktyki zdrowotnej, jednocześnie wspierając polskich Farmaceutów.

Świat zdrowia

Świat zdrowia

 • pismo od ponad sześciu lat trafia co miesiąc do 720 tys. osób
 • czytelnicy, klienci aptek, znajdują w nim nie tylko artykuły dotyczące szeroko pojętej profilaktyki zdrowotnej, ale i informacje o nowościach i odkryciach w medycynie

Magazyn aptekarski

Magazyn Aptekarski

 • istnieje nieprzerwanie od 1999 rok
 • magazyn ten to prawdziwa skarbnica wiedzy dla aptekarza; znaleźć w nim można doniesienia naukowe, zagadnienia prawne, marketingowe, ekonomiczne i przede wszystkim specjalistyczne teksty z różnych zagadnień farmacji

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.